Blog

Aktualności

Zdrowie wg Doktora Ludwiczka”

19 lutego 2020, Autor: jolanta

We wtorek, 18.02.20 r. sześciolatki uczestniczyły w warsztatach prozdrowotnych pt.:
„Zdrowie wg Doktora Ludwiczka” realizowanych w ramach  projektu Fundacji Zdrowie Dziecka działającej na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Warsztaty prowadziła p.  mgr Aleksandra Rumińska, Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa i Koordynator ds. Promocji Zdrowia. Bardzo ciekawa prezentacja multimedialna i prelekcja dostosowana do poziomu umiejętności dzieci wzbudziła ich ogromne zainteresowanie. Przedszkolaki w przystępny sposób poznały oraz utrwaliły posiadane już wiadomości na temat organizmu człowieka, roli układu ruchu, krążenia, oddechowego, nerwowego, pokarmowego i moczowego w codziennym funkcjonowaniu organizmu oraz zachowania prozdrowotne związane z codzienną higieną, odżywianiem, aktywnym i nocnym wypoczynkiem. Oprócz kształtowania właściwych nawyków prozdrowotnych drugim celem warsztatów było wykonanie profilaktycznych badań stóp w kierunku płaskostopia za pomocą podoskopu diagnostycznego oraz dokonanie na medycznej wadze pomiarów ciężaru ciała i wzrostu. Możliwość oglądania kształtu swoich stóp na podświetlanym w różnych kolorach podoskopie oraz na monitorze stanowiła dla przedszkolaków niezwykłą atrakcję. Pozyskane wyniki będą konsultowane przez lekarza i przekazane rodzicom z ewentualnymi wskazówkami do dalszego postępowania. Po diagnostyce każdy (może przyszły lekarz lub pielęgniarz) miał okazję podczas zabawy tematycznej pod fachowym okiem Pań, studentek wydziału pielęgniarstwa popróbować swoich sił w dziedzinie medycyny diagnozując lub wykonując zabieg szczepienia sympatycznego Misia Pandy. Profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone w bardzo miłej atmosferze warsztaty przyczyniły się do wzrostu kompetencji dzieci w zakresie zachowań prozdrowotnych i preorientacji zawodowej, rozwinęły ich zainteresowania, a także, co bardzo ważne, pomogły przełamać barierę lekową jaka często towarzyszy  dzieciom w rozmaitych sytuacjach zdrowotnych. Kolejna grupa przedszkolaków (5 – latki) spotka się z p. Aleksandrą na warsztatach w poniedziałek 24.02.20 r. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak ciekawych i wartościowych warsztatach.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.