Blog

Aktualności

Zaduszki Sześciolatków na Cmentarzu Rakowickim

10 listopada 2023, Autor: admin

 

W czwartek, 02.11.23 r. w Dzień Zaduszny, przypadający w kalendarzu liturgicznym po uroczystości Wszystkich Świętych Sześciolatki wybrały się na Cmentarz Rakowicki odwiedzić groby zmarłych. Wędrując alejkami nekropolii Dzieci paliły światła na opuszczonych grobach; zapaliły światła przy grobowcu Sióstr Urszulanek UR; przy grobowcu wybitnego krakowskiego artysty Jana Matejki oraz przy grobowcu oo. Jezuitów. Przy każdym z grobów Dzieci modliły się o dar Nieba dla zmarłych, obejmując modlitwą szczególnie Siostry związane za życia z Przedszkolem oraz za o. Zbigniewa SJ, który za życia obejmował modlitwą społeczność naszego Przedszkola. Przy grobowcu oo. Jezuitów spotkaliśmy o. Michała, który ucieszył się  ze spotkania z grupą Przedszkolaków, podziękował za modlitwy i pamięci o zmarłych i udzielił swojego błogosławieństwa. Spacerując alejkami Cmentarza Przedszkolaki dostrzegały różnorodność pomników, zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami z rodzinnych wizyt na cmentarzach w dniu uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy  Rodzicom za ofiarowane wkłady i znicze, które Dzieci zapaliły na grobach.

 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content