Wyniki Rodzinnego Konkursu Fotograficznego „Żywe obrazy”

15 marca 2024, Autor: admin

Miło nam ogłosić, że Rodzinny Konkurs Fotograficzny „Żywe obrazy” został rozstrzygnięty. Nadesłano 31 prac konkursowych. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 urszulańskich szkół podstawowych.

Żywy obraz to rekonstrukcja dzieła malarstwa lub rzeźby, tworzona przy udziale ludzi przedstawiających postacią, ubiorem mimiką daną scenę. Konkurs miał na celu zintegrować członków rodziny, zachęcić do zabawy a także rozbudzić u najmłodszych zainteresowanie sztuką. Głównym kryterium oceny pracy było odnalezienie podobieństwa między oryginalnym obrazem a zdjęciem. Oceniane były takie elementy jak: rekwizyty, ubiór, fryzura, tło.

Jury stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ każda z nadesłanych prac była na wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy dalszych sukcesów!

WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ŻYWE OBRAZY”:

nagroda specjalna – Stanisław P. gr. III, Przedszkole nr 42 Sióstr Urszulanek w Krakowie

kategoria: przedszkole

I MIEJSCE – Jadwiga M. gr I, Przedszkole nr 42 Sióstr Urszulanek w Krakowie oraz Leon M. gr. IV, Przedszkole nr 42 Sióstr Urszulanek w Krakowie

II MIEJSCE – Aleksander A. gr. III, Przedszkole nr 42 Sióstr Urszulanek w Krakowie

III MIEJSCE – Artur B. gr. III, Przedszkole nr 42 Sióstr Urszulanek w Krakowie

kategoria: klasy 1-3

I MIEJSCE – Ludwika N. kl. 1A,  Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Poznaniu

II MIEJSCE – Karol K. kl. 1A, Szkoła Podstawowa 159 Sióstr Urszulanek UR w Krakowie

III MIEJSCE – Zuzanna B. kl. 2A, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie

wyróżnienia w kategorii: przedszkole

Łucja B. , Przedszkole Publiczne nr 87 w Lublinie