Blog

Aktualności

Wizyta w Szkole Podstawowej Nr 1

14 grudnia 2018, Autor: jolanta

12.12.2018 r. dzieci z grupy 5 – latków gościły w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Św. Marka. Przedszkolaki obejrzały pięknie przygotowane i zagrane przez uczniów klasy trzeciej przedstawienie pt.: „Bajka o smutnym osiołku”, w którym główną role grała siostra naszej grupowej koleżanki. Po przedstawieniu nauczyciele klas
z edukacji wczesnoszkolnej zaprosili dzieci pod opieką kilku uczennic z samorządu szkolnego oraz uczniów – aktorów na zwiedzanie terenu szkoły przeznaczonego dla uczniów  klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci  poznały uczniowską codzienność, posłuchały przygotowanych na okazję spotkania piosenek wykonanych przez uczniów oraz wspólnie z uczniami klasy trzeciej wykonały zadanie związane
z treścią obejrzanego teatrzyku (wyszukanie z rozsypanki obrazkowej ilustracji przedstawiających bohaterów przedstawienia i naklejenie ich na kolorową kartkę). Atrakcją dla dzieci była tzw. „szkolna przerwa”,  na którą zaprosiła wychowawczyni trzeciej klasy, a uczennice ze szkolnego samorządu częstowały przedszkolaki mlekiem i drobnymi przekąskami. Dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie i możliwość zakosztowania szkolnej rzeczywistości w tak miłej atmosferze.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.