Blog

Aktualności

Wigilia w Przedszkolu

21 grudnia 2020, Autor: admin

 

Piątek, 18.12.2020 r. był jednym z kilku wyjątkowych dni w naszym przedszkolnym kalendarzu. Świętowaliśmy Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Siostra przełożona, Maria Jaworska i siostra Dyrektor złożyły Dzieciom i Personelowi piękne życzenia świąteczne, po czym delegacje Dzieci z grup wręczyły Siostrom świąteczne niespodzianki (upieczone w przedszkolu pierniczki, aniołki z gliny i kartki świąteczne z życzeniami) i złożyły życzenia w formie wiersza. Na zakończenie krótkiego spotkania wszyscy zaśpiewali kolędę. Po życzeniach Dzieci w każdej grupie wysłuchały Słowa Bożego z Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, składały sobie życzenia w kręgu, po czym zasiadły do pięknie przygotowanych wigilijnych stołów, przy których spożyły przygotowane na talerzach opłatki (z racji procedur sanitarnych, w tym roku dzieci nie łamały się tradycyjnie ze sobą opłatkiem), by zakosztować potem wigilijnych potraw – barszczu czerwonego z uszkami, piure z ziemniaków, ryby i kapusty z grochem oraz kompotu z suszu owocowego. W każdej grupie nie zabrakło także pustego (jak nakazuje tradycja) nakrycia dla niespodziewanego gościa. Po uroczystym, wigilijnym obiedzie po Przedszkolu rozchodził się piękny śpiew tradycyjnych, polskich kolęd i pastorałek. Wspólne przeżywanie urodzin Pana Jezusa wzmocniło z pewnością budowanie więzi dzieci pomiędzy sobą i z  personelem oraz dostarczyło dzieciom pięknych, duchowych przeżyć.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.