Warsztaty Stolarskie ze św. Józefem

23 marca 2023, Autor: admin

Poniedziałkowe popołudnie (20.03.23 r.) należało do Ojców i Dzieci skupionych na ciesielskim rzemiośle, podczas stolarskich warsztatach prowadzonych przez pana Piotra Wołkowskiego, doświadczonego stolarza i twórcy „Warsztatów z dziećmi.pl”. Podobnie jak dwa tysiące lat temu Święty Józef odkrywał tajniki ciesielki przed małym Jezusem tak i teraz Tatusiowie mogli pomajsterkować wspólnie z Pociechami pod okiem profesjonalnego, pozytywnie zakręconego Fachowca. W przedszkolnej „Stolarni”, w którą na kilka godzin zamieniła się sala 6 – latków (zainteresowanie warsztatami było tak duże, że odbywały się w trzech turach) słychać było stukanie młotków, odgłos wiertarek drążących dziury w drewnie lub wkręcających śruby, metaliczny pogłos pobrzękujących gwoździ, niepowtarzalny zapach naturalnego drewna oraz przyjemny dla ucha gwar rodzinnych rozmów skupionych wokół tematu konstruowanych robotów, pojazdów, maszyn i innych cudeniek tworzonych z drewna. Patronem honorowym warsztatów był sam św. Józef, którego Kościół Katolicki wspomina właśnie w tym marcowym dniu. Wprawdzie dzieła, które powstały podczas warsztatów znacznie różniły się od dzieła rąk Józefa i młodocianego  Jezusa z racji dziejowej, kulturowej i technologicznej odległości, to jednak radosna atmosfera wspólnie spędzonego czasu, twórczego  wysiłku i działania, naturalne drewniane tworzywo oraz satysfakcja z powstałych rękodzieł były z pewnością takie same. Dziękujemy panu Piotrowi za prowadzone z pasją warsztaty, a Dzieciom i Rodzicom za ogromne zaangażowanie i stworzenie wspaniałej atmosfery, która z pewnością była taka jak w warsztacie św. Józefa dwa tysiące lat temu.