Warsztaty Przyrodnicze pt.: „Sóweczki”

18 kwietnia 2023, Autor: admin

Do Przedszkola zawitali w poniedziałek, 17.40.2023 r. niecodzienni goście z leśnych ostępów – Bubi i Flama (eksponaty sowy płomykówki i puchacza), pacynka sowy Asia oraz leśnik i przyrodnik z zamiłowania z Krosna, pan Piotr Guzik, prowadzący firmę ALCEDU – przyroda i edukacja.  Podczas spotkania pan Piotr z pasją odkrywał przed słuchaczami zwyczaje najbardziej chyba tajemniczych (ze względu na nocny tryb życia), leśnych ptaków, równocześnie bardzo lubianych przez Dzieci. Przedszkolaki  oglądały eksponaty; określały nazwy poszczególnych części ciała i ich rolę w codziennym funkcjonowaniu ptaków; mogły poczuć miękkość sowich piór; słuchały i naśladowały ich odgłosy; a w zabawie „Łowcy” poznały sposób zdobywania pożywienia. Zaskakującą ciekawostką była informacja o bezszelestnym locie płomykówek, które poruszają się w ten sposób jako jedyne ptaki na świeci z powodu specjalnej miękkości i budowy piór. Na zakończenie Dzieci wykonały z papieru maski wybranych przez siebie sów. Warsztaty były świetną okazją do poszerzenia wiadomości i zainteresowań przyrodniczych oraz budowania wrażliwoci na piękno otaczającej przyrody podczas spotkania „oko w oko” z ptasimi, pięknymi drapieżnikami. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za profesjonalne warsztaty. Kto wie, czy wśród ich uczestników nie kryją się przyszli leśnicy lub ornitolodzy?