Blog

Aktualności

Warsztaty mydlarskie w grupie 6-latków

9 grudnia 2020, Autor: admin

W środę (9.12.20r) dzieci z grupy 6-latków uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Dzięki zajęciom przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości dotyczące zasad higieny, szczególnie ważne w obecnym czasie pandemii. Dowiedziały się jak wygląda proces powstawania mydła oraz poznały właściwości niektórych ziół i olejków kosmetycznych. Głównym zadaniem było stworzenie własnych mydełek. Dzieci rozpoczęły prace od pocięcia baz glicerynowych na mniejsze kawałki, które następnie zostały roztopione do płynnej masy. Kolejnym etapem pracy był wybór kształtu formy, koloru i zapachu oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Dzieci miały do wyboru rozmaite kolory i zapachy min.: lawendowy, cytrynowy, różany, jaśminowy, waniliowy, konwaliowy, truskawkowy, cynamonowy, mango, guma balonowa  i inne. Ważnym elementem mydełek były również dodatki jak np. suszone maliny, lawenda, trawa cytrynowa czy płatki róż. 6-latki sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały zadanie. W czasie, gdy gotowe mydełka tężały dzieci wesoło bawiły się przy piosence „Mydło lubi zabawę”. Na koniec warsztatów, każdy z uczestników otrzymał „Certyfikat ukończenia kursu tworzenia mydełek”.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.