Blog

Aktualności

Warsztaty muzealne pt.: „Dole i niedole służącej”

2 marca 2020, Autor: jolanta

W czwartek, 27.02.20 r. sześciolatki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w oddziale Muzeum Krakowa, w Kamienicy Hipolitów w ramach realizacji programu „Zachować Dziedzictwo” prowadzonego przez p. Lucynę Nieć ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z historią służby w krakowskich, mieszczańskich domach przełomu XIX i XX wieku; dowiedziały się kim były dawne służące, z jakich warstw społecznych pochodziły, co należało do zakresu ich obowiązków oraz jak spędzały czas wolny przeznaczony na odpoczynek. Ciekawostką dla dzieci było realizowanie w dawnych czasach podstawowych prac domowych przez służbę tj. sprzątanie, zmywanie naczyń czy pranie w zderzeniu z dzisiejszymi nowoczesnymi sposobami wykonywania tych domowych czynności. Po warsztatach dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów (papier kolorowy, pianka plastyczna, filc itp..) na temat „Reklama dowolnego sprzętu AGD usprawniającego wykonywanie codziennych domowych obowiązków”.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.