Warsztaty ekologiczne

9 października 2019, Autor: jolanta

W piątek, 04.10.2019 r. 6 – latki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych dotyczących życia dzikich zwierząt w mieście. Warsztaty odbyły się w ramach realizacji V edycji platformy edukacyjnej – „Ochrona bioróżnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych” prowadzonej przez pierwszą w Małopolsce Fundację zajmującą się dzikimi zwierzętami – „Dziką Klinikę”. Podczas ciekawej prezentacji multimedialnej połączonej z rozmową przedszkolaki zweryfikowały swoją wiedzę na temat dzikich zwierząt koegzystujących z ludźmi w miastach; poznały warunki życia  i ewentualne czynniki zagrażające ich egzystencji w mieście. Dzieci dowiedziały się jak należy właściwie zachować się podczas spotkania z dziko żyjącym  zwierzęciem w mieście oraz postępować w przypadku konieczności udzielenia mu pomocy. Z pewnością warsztaty zwiększyły kompetencje dzieci w zakresie wyczulenia na potrzeby dzikich zwierząt żyjących w mieście   oraz przyczyniły się do budowania czynnych postaw proekologicznych.