Blog

Aktualności

warsztaty ekologiczne „Dzika Klinika”

27 września 2019, Autor: jolanta

Dzisiaj tj. 27.09.19r. dzieci 3,4 i 5-letnie uczestniczyły w warsztatach ekologicznych w ramach projektu realizowanego przez Fundację Dzika Klinika – Centrum pomocy dla dzikich zwierząt. Podczas zajęć dzieci poznały przedstawicieli dzikich zwierząt (ptaków, ssaków oraz gadów i płazów), zwłaszcza tych żyjących w miastach. Dzieci poznały ich cechy, dowiedziały się jak należy postępować w przypadku spotkania z nimi oraz dowiedziały się jak można im pomagać np. budując budki lęgowe, pojniki czy kąpieliska, dokarmiając zwierzęta zimą.  Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały ciekawostek na temat zwierząt gdyż każde mądre dziecko wie, że zwierzęta to nasi przyjaciele – także te dzikie 🙂

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.