Wakacyjne krajobrazy

6 lipca 2021, Autor: admin

Piątek, 02.07.21 r. poświeciliśmy projekcji wakacyjnych marzeń Przedszkolaków. Masa solna posłużyła Dzieciom za główne tworzywo przestrzennych makiet, ukazujących scenerie wyśnionych miejsc wakacyjnego odpoczynku. Podczas pracy
w małych grupach powstały bajkowe makiety nadmorskich i jednego górskiego, krajobrazów. Gotowe makiety po pomalowaniu farbami plakatowymi nabrały niesamowitego kolorytu. Dzieci oglądały makiety, zachwycały się nimi, dyskutowały o tym co przedstawiają, a przede wszystkim na chwilę mogły przenieść się w świat wymarzonych wakacji o czym świadczą ich wypowiedzi: „Ja poleżałabym na tym leżaczku…; a ja bym zbierał rozgwiazdy z plaży…; ja to bym popłyną ta łódką i pływał w morzu…; o jak dobrze by było sobie poleżeć na trawie pod tą górką i ją oglądać z dołu…”. Życzymy wszystkim dzieciom, by jedni wcześniej, inni trochę później mogli zrealizować swoje wakacyjne marzenia i w pełni sił rozpocząć kolejny przedszkolny rok.