Blog

Aktualności

W Teatrze Współczesnym

10 stycznia 2020, Autor: jolanta

W środę 08.01.2020 dzieci sześcioletnie obejrzały w Teatrze Współczesnym bardzo dowcipnie przedstawioną historię podróży do słynnego Pacanowa Koziołka Matołka, opartą na motywach fabuły pisanej wierszem autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Na nowo opowiedziane przygody Koziołka są swoistą kompilacją kilku dobrze znanych dzieciom bajek (Kopciuszka, Królewny Śnieżki, Liska Chytruska, Czerwonego Kapturka czy Agenta Kruka z Misia Coralgola). Sympatyczny i trochę nierozgarnięty Koziołek podczas wędrówki przez las przeżywa liczne przygody, ratując często z opresji napotykanych bohaterów lub sam jest przez nich ratowany. Podróż utrudnia mu wysłany przez niesympatyczną wiedźmę Jagę  – Agent Kruk, który knuje intrygi. Na szczęście wszystko kończy się dobrze, bohater dociera do Pacanowa i dowiaduje się, że w miasteczku podkuwa się wyłącznie konie, a Koza to nazwisko kowala. Historia Koziołka umieszczona w przepięknej kolorowej scenerii ukazuje siłę przyjaźni i moc miłości, za sprawą których bohaterowie cało wychodzą z rozmaitych opresji oraz zmieniają swoje postawy.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.