Blog

Aktualności

„W ogródku u Pana Rydla”

22 stycznia 2021, Autor: admin

6 – latki 22.01.2021 wybrały się w wirtualną podróż do Muzeum Teatralnego „Rydlówka” na zajęcia online pt.:  „W ogródku u Pana Rydla”. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z postacią Lucjana Rydla oraz zobaczyły na zdjęciach zabytkowy dworek, w którym 20 listopada 1900 roku odbyło się wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną. Wydarzenie to uwiecznił Stanisław Wyspiański w swoim dramacie „Wesele”.  W czasie warsztatów dzieci poznały owoce i warzywa, które mogły znajdować się w starodawnym ogródku oraz sposoby pracy na polu i w ogrodzie. W czasie spotkania dzieci zapoznały się również ze zwyczajami przechowywania produktów oraz radzenia sobie w czasie zimy. Podczas rozmowy dzieci wspólnie zakisiły ogórki, dodając do beczki wszystkie niezbędne składniki. Na zakończenie pani prowadząca zajęcia jeszcze raz oprowadziła dzieci wirtualnie po pięknym muzeum.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.