Blog

Aktualności

W krainie Króla Lwa

27 lutego 2019, Autor: jolanta

25.02.2019 r. cztero – i pięciolatki obejrzały spektakl „W krainie Króla Lwa” w Teatrze Współczesnym. Spektakl oparty na motywach animowanego filmu „Król Lew”, ale grany na podstawie autorskiego scenariusza przeniósł dzieci w świat afrykańskiej sawanny i etnicznych rytmów. Egzotyczne maski, kostiumy, gra świateł, żywiołowe piosenki i choreografia, element „teatru cieni”, a także ogromna dawka humoru, który idealnie równoważył pewne elementy grozy sprawiły u dzieci zachwyt i możliwość bezpiecznego przeżywania rozmaitych emocji. Przepięknie przedstawiona historia opowiadała o przyjaźni i miłości, które potrafią pokonać, a nawet zmienić złe zamiary i postawę bohatera – lwa Szpona, ogarniętego żądzą władzy. Po spektaklu odbyły się warsztaty prowadzone przez aktora, odtwórcę roli Guźca Gucia. Dzieci poznały specyfikę pracy aktorów, scenografię, formę teatralną – „teatr cieni” oraz wykazały się wiedzą i spostrzegawczością dotyczącą obejrzanego przedstawienia.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.