Blog

Aktualności

W Kopalni Soli w Wieliczce

14 czerwca 2019, Autor: jolanta

12.06.2019 r. grupa 5 – latków na zaproszenie Taty Michała wybrała się do Kopalni Soli w Wieliczce. Pierwszą atrakcją dnia był przejazd szynobusem, którym wiele dzieci miało okazję jechać po raz pierwszy. W wyjątkowo upalny dzień, podziemne korytarze powitały nas przyjemnym chłodem. Pod okiem bardzo miłego i profesjonalnego pana Przewodnika odkrywaliśmy podczas wędrówki solnymi szybami historię, legendy i postaci związane z Kopalnią na przestrzeni wieków od momentu jej powstania.  Szczególne wrażenie zrobiły na wszystkich pięknie oświetlone, solne jeziorka i oczywiście zapierająca dech w piersiach artystycznym kunsztem solnych rzeźb, płaskorzeźb i ołtarzy unikatowa w skali światowej Kaplicy św. Kingi. Wkroczyliśmy także w fascynujący świat bajkowej Solilandii, której tajemnice odkrywały przed nami kopalniane skrzaty, Soliludki. Jak przystało na prawdziwych eksploratorów, każdy przedszkolak musiał empirycznie sprawdzić „słoność” ścian chodników. Z głowami pełnymi wiadomości i wrażeń oraz z porządnie „przewentylowanymi” solankowym powietrzem drzewem oskrzelowym i płucami, w ogóle nic a nic nie zmęczeni wróciliśmy szynobusem do przedszkola z pamiątkami i  słono – słodką wieliczańską czekoladą.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.