Blog

Aktualności

Uroczystość świętej Urszuli w Przedszkolu

28 października 2019, Autor: jolanta

Wtorek, 22.10.2019 r. był dniem świątecznym w Przedszkolu z racji wspomnienia patronki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR – świętej Urszuli, które przypada  co roku w dniu 21 października. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem kapelana Przedszkola, księdza Mateusza. w intencji o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i powołania do zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Po smacznym śniadaniu 6 – latki zaprosiły Siostry ze Zgromadzenia oraz całą społeczność Przedszkola na przedstawienie pt.: „Księga Świętych” przygotowane w ramach koła teatralnego  pod okiem s. Anny Kalecińskiej osu wg Jej autorskiego scenariusza. Spektakl przybliżył wszystkim najważniejsze przesłanie płynące z przedstawionej przez małych aktorów legendy o św. Urszuli – odważnego podążania w życiu za Jezusem z miłością do Boga i ludzi. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki i  Personel złożyli na ręce s. Przełożonej Zgromadzenia życzenia dla wszystkich Sióstr oraz wysłuchali słów s. Przełożonej i s. Dyrektor nawiązujących do przeżywanego w Przedszkolu święta. Przedszkolaki ucieszyły się także z otrzymanych z tej okazji łakoci.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.