Blog

Aktualności

Uroczystość św. Anieli Merici

29 stycznia 2020, Autor: jolanta

W piątek, 24.01.20 r. świętowaliśmy w Przedszkolu uroczystość św. Anieli Merici, Patronki i Założycielki Towarzystwa św. Urszuli, późniejszego Zakonu Sióstr Urszulanek; która przypada w kalendarzu liturgicznym 27 stycznia. Z tej okazji dzieci czteroletnie pod okiem wychowawczyń – s. Natalii i p. Haliny przygotowały i przedstawiły społeczności Przedszkola oraz zaproszonym Siostrom ze Zgromadzenia opowieść o Świętej pt.: „Kwiatki św. Anieli”. Losy przedstawienia stały pod znakiem zapytania z powodu bardzo dużej absencji dzieci w grupie, ale dzięki wyjątkowo radosnej kreacji aktorskiej Beatki (która odegrała kilka ról) oraz zaangażowaniu pozostałych dzieci wszystko pięknie się udało i wszyscy mogliśmy we wspólnocie poczuć prawdziwą obecność św. Anieli dokładnie tak, jak sama Święta powiedziała w Radzie ostatniej: „A ja zawsze będę wśród was, wspierając modlitwy wasze.”

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.