Blog

Aktualności

Uroczystość św. Anieli Merici w Przedszkolu

1 lutego 2021, Autor: admin

 

W piątek – 29.01.2021 r. świętowaliśmy we wspólnocie Przedszkola uroczystość wspomnienia (która w kalendarzu liturgicznym przypada 27 stycznia) założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek – św. Anieli Merici, Matki ubogich i Urszulanek. Przedszkolaki spotkały się z s. Marią Jaworską, przełożoną krakowskiej Wspólnoty Sióstr, z s. dyrektor Przedszkola Jolantą Kurzanowską, z s. księgową Przedszkola Katarzyną Rumowską oraz z Siostrami wychowawczyniami. Dzieci na ręce s. Przełożonej i s. Dyrektor złożyły wszystkim Siostrom obecnym i Siostrom we Wspólnocie życzenia wielu bożych łask wypraszanych w Niebie przez wstawiennictwo św. Anieli, by liczne dzieła apostolskie prowadzone w Polsce i na świecie nieustannie się rozwijały i wydawały piękne owoce. Dodatkiem do życzeń była upieczona przez Dzieci w Przedszkolu korzenna szarlotka dla Sióstr. Po życzeniach s. Przełożona podzieliła się z Przedszkolakami swoimi doświadczeniami z wizytacji przedszkoli prowadzonych przez Siostry Urszulanki w prowincjach Zgromadzenia na świecie m.in. w Indonezji, Wenezueli, Senegalu, Kamerunie, Czechach czy we Włoszech. Krótki film przedstawiający obrazy codzienności i elementy kultury zaprezentowane przez dzieci i wychowawców z przedszkoli urszulańskich w poszczególnych krajach Siostra opatrzyła ciekawym komentarzem, porównując rzeczywistość naszego Przedszkola z przedstawioną w oglądanym obrazie. Po spotkaniu modliliśmy się wspólnie z zaproszonymi Siostrami ze Wspólnoty na Mszy św. w Kaplicy w intencji o powołania do Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Po obiedzie Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o św. Anieli Merici przygotowaną przez s. Justynę osu. Zawierzając Panu Bogu intencję ze Mszy św. ufamy, że spośród setek wychowanek przedszkoli i szkół prowadzonych przez Siostry w Polsce i na świecie za przyczyną św. Matki Anieli pojawią się Te, które zapragną Ją naśladować i odpowiedzą na urszulańskie wezwanie Boga w swoim sercu.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.