Blog

Aktualności

Teatrzyk „Wielka wypraw Pana Maluśkiewicza”

26 listopada 2019, Autor: jolanta

W poniedziałek 25.11.2019 r. gościliśmy w Przedszkolu artystów z grupy „O! Teatr”, którzy przedstawili dzieciom interaktywny spektakl oparty na wierszach  J. Tuwima i  J. Brzechwy.  Tytułowy Pan Maluśkiewicz zabrał widzów w podróż, podczas której w dowcipny sposób poznali mieszkańców Afryki, dotarli motylim samolotem nad morze, zamieszkali razem z bohaterem na „bezludnej wyspie” – wielorybie i nauczyli się z Kapitanem piosenki wilka morskiego. Wykorzystanie wielu ciekawych i rozmaitych rekwizytów oraz różnych motywów muzycznych tj.: fragmentu opery, muzyki etnicznej, odgłosów przyrody, kołysanki czy muzyki filmowej nadało przedstawieniu poetyckiego smaku. 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.