Blog

Aktualności

Teatrzyk „Ukryty skarb- historia Józefa”

10 kwietnia 2019, Autor: jolanta

04.04.2019 r. przedszkolaki obejrzały interaktywny teatrzyk w wykonaniu grupy artystycznej Eden. W pełnym humoru przedstawieniu dzieci poznały biblijną historię Józefa i jego starszego, zazdrosnego brata. Dowiedziały się także,  jak trudna była służba w pałacu Faraona. Niektórzy z małych widzów mieli okazję zagrać w przedstawieniu wcielając się w pomocników strażnika ziem Faraona, któremu pomogli wydostać ze studni głównego bohatera; inni prowadzili dialog z bratem Józefa i samym Faraonem. Piękna opowieść  ukazała dzieciom  wartość miłości, szacunku, wzajemnej pomocy, umiejętności dzielenia się z innym oraz przebaczania. Dzieci mogły się przekonać, że najcenniejszym skarbem człowieka nie są piękne stroje czy zgromadzone dobra, ale to co kryje się sercu każdego dobrego człowieka.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.