Blog

Aktualności

Sześciolatki na Wawelu

30 października 2019, Autor: jolanta

29.10.2019 r. sześciolatki zwiedziły część Muzeum katedralnego oraz część Katedry na Wzgórzu Wawelskim w ramach realizacji programu „Zachować Dziedzictwo” przygotowanego i prowadzonego cyklicznie przez p. Lucynę Nieć, nauczycielkę ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Przedszkolaki poznały postaci św. królowej Jadwigi i św. biskupa Stanisława oraz  związane z nimi eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum tj.: haftowany perłami w sceny z życia św. Stanisława tzw. ornat Kmity z roku 1504, regalia królewskie czy haftowany drobniutkimi perłami racjonał z daru św. Królowej Jadwigi z ok. 1384-1386, zdobiony jej herbami. W Katedrze dzieci słuchały kolejnych ciekawych historii o św. biskupie Stanisławie i św. królowej Jadwidze przy srebrnym sarkofagu z relikwiami świętego oraz przy ołtarzu z Czarnym Krucyfiksem z lipowego drewna, zwanym Krzyżem św. Jadwigi.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.