Blog

Aktualności

Święto Niepodległości w Przedszkolu

15 listopada 2019, Autor: jolanta

W piątek, 08.11.2019 r. świętowaliśmy w Przedszkolu wspólnie z zaproszonymi gośćmi – s. Przełożoną Kingą Klepek i Siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR,  sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Z tej okazji dzieci 5 – letnie w galowych strojach z przypiętymi kokardami narodowymi na tle pięknej, patriotycznej dekoracji przedstawiły program słowno – muzyczny, podczas którego z wielkim zaangażowaniem recytowały tematyczne wiersze oraz śpiewały patriotyczne pieśni i piosenki.  Swój wkład w przebieg uroczystości miały także dzieci z innych grup wiekowych, które przygotowały i zaprezentowały z tej okazji następujące utwory: piosenkę „Złota trąbka”  i wiersz „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy (3 – latki); piosenkę „Maszerują strzelcy” (4 – latki)  oraz pieśń „Jedzie na Kasztance” (6 – latki). Na zakończenie uroczystości o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy z dumą uczciliśmy nadchodzące Święto Niepodległości Polski wspólnym śpiewem czterech zwrotek hymnu narodowego włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Te jakże wartościowe, wspólne chwile dostarczyły wszystkim wiele radości z bycia Polakiem i ugruntowały poczucie dumy i tożsamości narodowej.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.