Blog

Aktualności

Spotkanie z żołnierzem

7 listopada 2019, Autor: jolanta

W poniedziałek, 04.11.2019 r. 3 – i 4 – latki oraz osobno grupy 5 – i 6 – latków spotkały się w ramach realizacji treści programowych dotyczących  preorientacji zawodowej z żołnierzem, oficerem 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego w Krakowie, Tatą Marka i Andrzeja z grupy 6 – latków.  Podczas spotkania przedszkolaki poznały role wojska pełnione w służbie krajowi podczas pkoju; rodzaje umundurowania oraz rozmaity osprzęt taktyczny niezbędny w pracy żołnierza. Zainteresowanie dzieci budziły wszystkie przyniesione akcesoria m.in.: kaski; hełmy; maska przeciwgazowa; saperka; kamizelka taktyczna; latarka; krótkofalówki; siatka maskująca czy plecaki taktyczne czy kredka maskująca; ale największym powodzeniem cieszył się namiot obserwacyjny, w który każdy chciał choć przez chwile poczuć się jak prawdziwy żołnierz na poligonie. Każdy chętny miał okazję przymierzyć hełmy, kaski i maskę przeciwgazową, założyć taktyczną kamizelkę lub plecak, spróbować pracy saperką lub porozmawiać przez krótkofalówkę. Bardzo ciekawą pogadankę uzupełniły filmiki z działań taktycznych żołnierzy trenujących na poligonie. Wiele dzieci wyraziło chęć zdobycia w przyszłości żołnierskiego fachu, w tym kilka odważnych dziewczynek. Serdecznie dziękujemy Tacie za zaangażowanie i współpracę, profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie spotkania, które wzbudziło wiele pozytywnych emocji oraz w poglądowy i empiryczny  sposób wzbogaciło wiadomości i rozbudziło zainteresowania dzieci.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.