Blog

Aktualności

Spotkanie z siostrą Eriką

23 maja 2024, Autor: admin

 

W środowy poranek, 15.05.2024 r. Przedszkolaki spotkały się z siostrą Eriką osu z Kołomyi w Ukrainie, która przez kilka dni gościła w krakowskiej wspólnocie Sióstr Urszulanek. Podczas miłego spotkania Siostra opowiedziała o swojej codziennej pracy w Przedszkolu oraz podzieliła się z dziećmi radością i wdzięcznością od Wychowanków z  Kołomyi za ofiarowane podarunki od Dzieci i Rodziców z naszego Przedszkola w postaci przyborów plastycznych, łakoci i innych drobiazgów przydatnych w przedszkolnej codzienności. Wzruszającym momentem spotkania było przytoczenie przez Siostrę słów wypowiedzianych przez dzieci w Kołomyi podczas rysowania kredkami otrzymanymi z Krakowa, że „…o nich pamiętamy”. Przekazała także na ręce s. Dyrektor piękną laurkę ze słowami podziękowania wykonaną przez rówieśników z Ukrainy. Dzieci szczególnie były zainteresowane aktywnością, rodzajami zabaw i zajęć w kołomyjskim Przedszkolu, które jak się okazało nie różnią  się wiele od naszej codzienności, choć mają miejsce w trudnych, wojennych realiach. Na zakończenie spotkania Siostra zaśpiewała w ojczystym, ukraińskim języku piosenkę z przedszkolnego repertuaru o „ziarenku wiary”, wysłuchała naszej majowej, maryjnej pieśni „Chwalcie łąki umajone” i wspólnie z nami pomodliła się w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content