Blog

Aktualności

Spotkanie z Seniorami w Domu Pomocy Społecznej

27 lutego 2019, Autor: jolanta

19.02.2019 r. dzieci pięcioletnie spotkały się z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Światowego Dnia Chorego z Seniorami w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej. W programie artystycznym przedszkolaki zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki oraz akompaniament na instrumentach perkusyjnych w „orkiestrze” do utwory J. Straussa pt.: „Annen Polka”. Wszystkie ”Babcie i Dziadkowie” żywo reagowali w trakcie występu oklaskując małych artystów, nucąc melodie walców
i polek czy kołysząc się w ich rytm. Wzruszający był moment rozmowy dwóch Pań
z pierwszego rzędu, które wspominały czas swojego dzieciństwa patrząc na dzieci. Po burzy oklasków po zakończeniu występu dzieci na ręce Pani Pensjonariuszki wręczyły z okazji spotkania małe, słodkie „co nieco”, niektórzy serdecznie uściskali się
z Seniorami. Obdarowani przez Seniorów pysznymi łakociami pożegnaliśmy się
z obietnicą kolejnego spotkania z okazji Dnia Matki w maju.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.