Blog

Aktualności

Spotkanie z s. Moniką ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim w Krakowie

26 listopada 2018, Autor: jolanta

22.11.2018 r. spotkaliśmy się z s. Moniką Chmiel ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim w Krakowie, na ręce której s. Dyrektor z dziećmi przekazała ofiarowane przez Rodziców i wychowanków dary (środki czystości, kosmetyki do higieny ciała, słodycze, trwałe produkty spożywcze, zimowe części garderoby – szaliki i czapki) w ramach Drugiego Światowego Dnia Ubogich ustanowionego w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w Liście Apostolskim „Misericordia et Misera”. Wszystkie dary zostaną rozprowadzone w formie świątecznych paczek wśród potrzebujących podopiecznych Zgromadzenia Sióstr, korzystających z prowadzonej przez Siostry kuchni. Do Akcji niesienia pomocy potrzebującym dołączyły także Studentki z Akademika Sióstr Urszulanek, które przekazały kilkaset par ciepłych skarpet. Siostra Monika podzieliła się  z nami doświadczeniami Sióstr, które na co dzień wykonują posługę niesienia pomocy potrzebującym, czym dała świadectwo czynnej postawy miłosierdzia wobec bliźnich i była bardzo wdzięczna za  otrzymane dary. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, którzy włączyli się w dzieło pomocy potrzebującym na miarę swoich możliwości.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.