Blog

Aktualności

Spotkanie z s. Barbarą – misjonarką z Peru

6 września 2019, Autor: jolanta

Spotkanie z s. Barbarą – misjonarką z Peru

04.09.2019 r. dzieci 4, 5 i 6 – letnie spotkały się z s. Barbarą Żabą osu posługującą na misji urszulańskiej w Peru w parafii
w  Pachacutek. Siostra podzieliła się z przedszkolakami swoimi doświadczeniami z pracy katechetycznej z dziećmi w przedszkolu oraz w szkole misyjnej; prezentując slajdy ciekawie opowiadała o peruwiańskiej rzeczywistości, kulturze, tradycjach i codzienności życia małych Peruwiańczyków, których rodziny często borykają  się z trudną sytuacją życiową i materialną. Na zakończenie spotkania Siostra zaproponowała wspólny śpiew piosenki o Duchu św. (oczywiście w języku hiszpańskim), którą śpiewa ze swoimi wychowankami. Przedszkolakom całkiem nieźle poszło i podjęliśmy wyzwanie nauczenia się całej piosenki. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy od Siostry wizerunek św. Róży z Limy wykonany przez jedną z nauczycielek z peruwiańskiej szkoły. Serdecznie dziękujemy Siostrze za świadectwo i  życzymy sił fizycznych i duchowych oraz wszelkich potrzebnych łask bożych w niesieniu Pana Boga ludziom w tak odległym zakątku świata.

 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.