Blog

Aktualności

Spotkanie z „panią wiolonczelą”

24 kwietnia 2019, Autor: jolanta

12.04.2019 r. przedszkolaki miały kolejną okazję rozwinąć swoje muzyczne zainteresowania i kompetencje podczas spotkania z artystką muzykiem, p. Ewą Plechawską, mamą jednej z naszych  wychowanek. Dzieci poznały wygląd, budowę, brzmienie i sposób gry na wiolonczeli, instrumencie smyczkowym, tenorowo – basowym. Nazwy poszczególnych elementów instrumentu tj.: pudło rezonansowe, efy, szyjka z podstrunnicą, podstawek, kołki, stalowe struny, stroiki i nóżka zaciekawiły i nawet niektórych zadziwiły. Na początku spotkania dzieci pod kierunkiem Prowadzącej rozgrzały swoje aparaty mowy wykonując szereg ćwiczeń głosowych, poznając przy okazji znaczenie muzycznych pojęć piano i forte. Każdy z uczestników miał niepowtarzalną okazję spróbować  swoich sił  w grze na wiolonczeli legato lub pizzicato. Na zakończenie wszyscy w skupieniu obejrzeli  krótkie nagranie na portalu internetowym z koncertu młodej artystki wykonującej na wiolonczeli utwór N. Rimskiego – Korsakova pt.: „Lot trzmiela”. Serdecznie dziękujemy Artystce za przygotowanie spotkania i liczymy na kolejne.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.