Blog

Aktualności

Spotkanie z lekarzem stomatologiem

2 marca 2020, Autor: jolanta

W piątek, 28.02.20 r. przedszkolaki spotkały się w dwóch grupach: 3 – i 4 – latki oraz 5 – i 6 – latki z panią dr hab. Katarzyną Szczeklik, adiunktem Zakładu Stomatologii Zintegrowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pani Doktor opowiedziała dzieciom o zawodzie lekarza stomatologa, higienie jamy ustnej i profilaktyce chorób zębów przy ciekawej prezentacji multimedialnej „Jak dbać o ząbki?”, której tytuł odczytała Emilka z grupy 6 – latków. Dzieci dowiedziały się, co sprzyja zachowaniu zdrowia zębów, a co niesie ryzyko ich choroby – próchnicy. Poznały budowę szczęki oraz zęba, właściwy sposób szczotkowania i doboru pasty do mycia zębów oraz nakładania odpowiedniej ilości pasty. Przedszkolaki pod profesjonalnym okiem Specjalistki miały okazję poćwiczyć na modelu szczęki prawidłową technikę mycia zębów po wcześniejszym pokazie. Pani Doktor była pod dużym wrażeniem posiadanej już przez dzieci wiedzy w temacie higieny jamy ustnej, w którym szczególnie brylował Jacek, z grupy 5 – latków.  Na zakończenie dzieci ugruntowały swoją wiedzę na temat zawodu lekarza stomatologa oraz konieczności dbania o zdrowie jamy ustnej oglądając krótki filmik animowany pt.: „Doktor Ząbek i kraina Zębolandii”. Grupa reprezentacyjna podziękowała Pani Doktor za bardzo ciekawe spotkanie wręczając tematyczną, pamiątkową laurkę. Żywimy nadzieję, że te miłe chwile z lekarzem stomatologiem pozwolą wielu dzieciom przełamać lęk przed wizytą profilaktyczną w gabinecie dentystycznym oraz rozbudzą ich prozawodowe zainteresowania.

 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.