Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami

27 lipca 2022, Autor: admin

Do przedszkola zawitały dzisiaj (27.07.22 r.) egzotyczne gady. Pani Monika, zootechnik, opiekunka i hodowca zwierząt odkryła przed Przedszkolakami mniejsze i większe tajemnice  węży: zbożowego i lancetogłowa mlecznego; agam: brodatej i pustynnej, gekona orzęsionego i kameleona. Dzieci poznały wygląd zwierząt i ich zwyczaje w naturalnym środowisku oraz warunki potrzebne zwierzętom w hodowli. Szczególnie ciekawe było omówienie zjawiska mimikry występującego u kameleona i węża lancetogłowa mlecznego. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, na prośbę prowadzącej ze względu na dobrostan zwierząt w nowej sytuacji zachowywały duży spokój i ciszę podczas trwania zajęć. Każdy odważny i  chętny mógł oko w oko stanąć ze zwierzęciem, przyjrzeć się z bliska, dotknąć czy wziąć do rąk. Sporo Dzieci odważyło się i były bardzo zadowolone z możliwości bliskiego kontaktu ze zwierzęciem i niejednokrotnie zaskoczone przyjemnym wrażeniem sensorycznym dotyku skóry gada. Warsztaty przyrodnicze z pewnością rozbudziły zainteresowania dzieci oraz pomogły kształtować wrażliwość na świat fauny.