Blog

Aktualności

Spotkanie urodzinowe w Małopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża

9 maja 2019, Autor: jolanta

W środę 08.05.2019 r. przedszkolaki z grup 4 -, 5 – i 6 – latków świętowały w Małopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża na zaproszenie Dyrekcji urodziny Henriego Dunanta, założyciela Czerwonego Krzyża, szwajcarskiego kupca, filantropa i laureata Pierwszej Pokojowej Nagrody Nobla. Dzieci poznały nazwę, logo, cel powstania oraz działalność najstarszej polskiej organizacji humanitarnej mocno zakorzenionej w organizacji Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Pani Wolontariuszka prowadząca spotkanie przygotowała dla dzieci krótką pogadankę tematyczną, zaprosiła do poszukiwania części puzzli przedstawiających postać Henriego Dunanta i następnie ułożenia ich.  Kolejną atrakcją urodzin był pokaz na modelu szczęki  prawidłowego sposobu mycia zębów w ramach akcji higieny jamy ustnej „Wiewiórka” promowanej przez PCK w placówkach oświatowych. Jak przystało na prawdziwe przyjęcie urodzinowe odbyły się także radosne zabawy z chustą animacyjną Klanzy, do których zaprosiła dzieci „mega żywa maskotka” organizacji – sympatyczny bernardyn – pies ratowniczy. Po urodzinowym poczęstunku, złożonym głównie z pysznych i zdrowych owoców, przedszkolaki odebrały z rąk p. Dyrektor dyplomy, poczęstowały się łakociami oraz otrzymały pamiątkowe pakieciki.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.