Blog

Aktualności

Spotkanie okolicznościowe z Żołnierzem

23 maja 2024, Autor: admin

 

We wtorek, 21.05.2024 r. Dzieci z grupy 5 – i  6 – latków spotkały się z Żołnierzem z krakowskiej 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego, tatą naszej wychowanki. Przedszkolaki poznały specyfikę żołnierskiego fachu, cechy charakteru niezbędne do pełnienia służby, elementy umundurowania, wojskowego wyposażenia, oznakę i sztandar brygady oraz dowiedziały się, że patronem wojsk desantowych z kręgu kultury chrześcijańskiej na całym świecie jest św. Michał Archanioł. Podczas rozmowy Dzieci zaskoczyły Prelegenta zasobem wiedzy na temat polskich symboli narodowych (które umieszczone są na umundurowaniu i sprzęcie wojskowym), ich wyglądu i znaczenia. Ciekawa prezentacja multimedialna, krótkie filmiki z ćwiczeń desantowych, możliwość przymierzenia elementów umundurowania (czapki polowej, beretu, maskującego ubrania zimowego, kamizelek, gogli czy hełmów) oraz możliwość przebywania w wojskowym śpiworze i jednoosobowym namiocie tzw. „norce” przybliżyły Przedszkolakom zawód żołnierza jakże istotny w zapewnieniu obrony kraju, wypełnianiu światowych misji pokojowych oraz także w licznych działaniach pomocowych na rzecz społeczeństwa podczas pokoju, szczególnie w  sytuacjach kryzysowych m.in. klęsk żywiołowych. Także w tym zagadnieniu Przedszkolaki miały sporą wiedzę. Dzieci zadawały żołnierzowi nurtujące ich pytania związane ze służbą wojskową. Wielu Przedszkolaków wyrażało swoje zainteresowanie  w przyszłości zawodem żołnierza. W ramach podziękowania za spotkanie Dzieci zaśpiewały piosenkę i wręczyły przygotowaną samodzielnie  okolicznościową laurkę.

 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content