Spotkanie literackie

24 lutego 2022, Autor: admin

W środę, 16.02.2022 r. gościliśmy w Przedszkolu panią Ewę Stadmüller, niezwykle ciepłą osobę, przyjaciółkę dzieci, a przede wszystkim pisarkę specjalizującą się szczególnie w literaturze dziecięcej. Autorka posiada bogaty dorobek artystyczny (dobrze znany naszym Przedszkolakom) ponad stu książeczek dla dzieci, w tym wierszy, bajek, opowiadań, opracowań baśni i legend, scenariuszy teatrzyków czy zagadek. Podczas niezwykle sympatycznego i ciepłego spotkania, Pisarka opowiadała o swoich pierwszych, dziecięcych, literackich fascynacjach utworami Jana Brzechwy oraz o inspiracjach we własnej twórczości. Przedszkolaki z zaangażowaniem wspólnie z p. Ewą tworzyły wierszowany utwór o zwierzętach, któremu towarzyszyły pluszaki przyniesione przez Autorkę; słuchały recytacji krótkich utworów; poznały znaczenie kilku pojęć i związków frazeologicznych (m.in.: poliglota, brać nogi za pas); oraz rozwiązywały autorskie zagadki. Bardzo miłym zaskoczeniem dla Pisarki okazało się wykorzystywanie w Przedszkolu do okolicznościowych przedstawień scenariuszy teatralnych Jej autorstwa, publikowanych na łamach czasopisma „Staś”. Podziękowaliśmy p. Ewie za wartościowe, radosne i pełne dobrego humoru spotkanie brawami oraz laurką. Jesteśmy przekonani, że wśród obecnych na spotkaniu Dzieci ukrywa się niejeden literacki talent.