Blog

Aktualności

Spotkanie czytelnicze z mamą naszych wychowanków

17 czerwca 2019, Autor: jolanta

14.06.2019 r. przedszkolaki spotkały się z p. Michaliną Krytowską i maleńką córeczką Klarą, mamą naszych wychowanków, która aktorsko czytała dzieciom wybrane przez siebie lektury z domowej biblioteczki. Dzieci 4, 5 – 6 – letnie wysłuchały fragmentu książki A. Lindgren pt.: „Dzień Dziecka w Bullerbyn”, baśni pt.: „O słomce, węgielku  i grochu” z tomiku „Baśnie” Braci Grimm, opowieści W. Widłaka pt. „Pan Kuleczka” i poetyckiej, wakacyjnej historii A. Góreckiej pt.: „Słoneczna Jastarnia”. Natomiast 3 – latki wysłuchały opowiadania  E. Piotrowskiej pt.: „Tupcio Chrupcio mówi prawdę”, kilku wierszy z tomiku pt.: „Pierwsze wiersze dla…” kilku autorów oraz utwory  J. Tuwima – „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski” i „Rzepka”.  Serdecznie dziękujemy p. Michalinie za inicjatywę i czynny wkład w rozwijanie czytelniczych zainteresowań dzieci.    

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.