Słodkie niespodzianki 3 – latków z okazji Dnia Matki

31 maja 2021, Autor: admin

Z okazji Dnia Matki, Dzieci z grupy trzylatków przygotowały dla Rodziców, Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej oraz Pań podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Sióstr Felicjanek przy ul. Kołłątaja słodkie „co nieco”. Przedszkolaki z radością zabrały się do przygotowania waniliowych muffinek z czekoladą dla Rodziców oraz pischingerów z masą krówkowo – maślaną dla Seniorów. Mali cukiernicy, którzy mieli już okazję wcześniej popróbować swoich sił w sztuce cukierniczego rzemiosła z zapałem mieszali składniki, miksowali, wlewali ciasto do foremek, smarowali krążki andruta przygotowaną uprzednio masą oraz dekorowali słodkości płatkami czekolady i migdałowymi. Zaangażowane Przedszkolaki szybko i sprawnie, w towarzystwie apetycznych aromatów przygotowały słodkie niespodzianki, które zostały dołączone do innych upominków przygotowanych na tę okazję. Jako, że muffinek było upieczonych nieco więcej oraz zostało trochę masy do pischingerów, Dzieci przy podwieczorku „połasuchowały” i stwierdziły, że słodkości bardzo się udały i na pewno będą smakować obdarowanym.