Przedszkolaki w „Przystanku Historia”

23 listopada 2023, Autor: admin

W czwartek, 09.11.2023 r. Cztero – i Sześciolatki w dwóch przedziałach czasowych uczestniczyły w warsztatach tematycznych poświeconych polskim symbolom narodowym w „Przystanku Historia” w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas spotkania Prowadzący opowiedzieli Przedszkolakom o tle historycznym i postaciach związanym z polskimi symbolami narodowymi. W temat rozmowy wprowadziła Dzieci animacja przygotowana przez Pracowników Instytutu. Młodsze Dzieci miały za zadanie ułożenie w grupach puzzli przedstawiających godło Polski, a Starszaki dodatkowo rozwiązywały krzyżówkę tematyczną, której głównym hasłem było słowo – Polska. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki otrzymały dyplomy, tematyczne naklejki, książeczkę wydawnictwa IPN –u pt.: „Kto ty jesteś, Polak mały” oraz grę „Memory”. Serdecznie dziękujemy prowadzącym warsztaty, panu Łukaszowi i pani Joannie za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów sprzyjających budzeniu zainteresowań historią Polski oraz kształtowaniu tożsamości narodowej i postaw patriotycznych.