Przedstawienie „Królewna Śnieżka”

17 lipca 2024, Autor: admin

Na zakończenie roku przedszkolnego Siostry i Panie z Personelu Przedszkola przygotowały dla Dzieci niespodziankę. W czwartek, 27.06.2024 r. Przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Królewna Śnieżka” tym razem w wykonaniu… Sióstr i Pań. Dzieci były tak bardzo podekscytowane i z taką atencją śledziły fabułę, że na widowni panowała cisza jak makiem zasiał, przerywana momentami interakcji z postaciami. Scenografia, stroje, fabuła oraz czar teatru sprawiły, że dla wielu Dzieci (szczególnie młodszych) wcale nie było oczywiste, że postaci odgrywają znane im osoby. Przedstawienie reżyserowała s. Anna, która wcieliła się także w postać Króla i Gajowego. Tytułową rolę zagrała p. Bernadeta; postać Królowej – macochy kreowała p. Hanna; zaczarowanym Lustrem była p. Małgorzata; Księcia zagrała p. Marta; Ptaszka p. Sylwia; postaci  Krasnoludków zagrały: s. Dyrektor, s. Justyna, p. Anna, p. Diana, p. Halina i p. Marta, a narratorem była p. Agnieszka. Przedszkolaki bardzo długo żyły tym wydarzeniem, któremu podporządkował się niemal cały dzień i dzieliły się miedzy sobą i z nauczycielkami swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Uwag starszych przedszkolaków nie powstydziłby się niejeden wybitny krytyk teatralny. Swoje przeżycia dzieci projektowały także w spontanicznych pracach plastycznych.