Blog

Aktualności

Poranek czytelniczy

10 września 2019, Autor: jolanta

W środę (10.09.2019) o godz. 8.00 odbył się „poranek czytelniczy”, który na stałe wpisał się już w cykl codziennego czytania dzieciom
w przedszkolu. Jednak „poranek” jest niecodziennym wydarzeniem, ponieważ do czytania różnych utworów literackich dzieciom zapraszamy najbliższe im osoby – chętnych podjąć niełatwe wyzwanie zainteresowania lekturą sporą (ze wszystkich grup wiekowych) gromadkę przedszkolaków. Tym razem zadania podjął się tata Mateusza z grupy najstarszej, który przeczytał wiersze klasyków polskiej literatury  dziecięcej –  J. Brzechwy pt.: „Katar”, „Żaba”, „Mucha” i S. Jachowicza pt.: „Pan Kotek był chory”, które z humorem, ale i z morałem traktują o dbaniu o swoje zdrowie. Dzieci były zainteresowane, interaktywnie uczestniczyły w czytaniu i sporo wiedziały w temacie właściwych zachowań prozdrowotnych. Serdecznie dziękujemy Tacie za poświęcony czas i zachęcamy kolejnych odważnych Rodziców.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.