Blog

Aktualności

Pierwszy grupowy „Turniej Szachowy”

26 listopada 2019, Autor: jolanta

W poniedziałek, 25.11.2019 r. sześciolatki miały okazję rozegrać pierwszy grupowy „Turniej Szachowy” pod fachowym okiem sędziego nadzorującego przebieg turnieju – instruktora koła szachowego p. Pawła Mrozińskiego. Dobór graczy oraz kolor figur szachowych wytypował program komputerowy. Mali szachiści rozegrali trzy patrie z wykorzystaniem zegarów, a dobór graczy w kolejnych partiach podawał program komputerowy na podstawie zwycięstwa, remisu lub przegranej. Po każdej partii były  przyznawane punkty. Największą ilość punktów zdobył Samuel – 3. Każdy uczestnik zdobył minimum 0,5 punktu, co zdaniem sędziego było dużym osiągnięciem na pierwszym tego typu turnieju. Niektórzy mieli pewne trudności w pogodzeniu się z przegraną, ale bardzo ładną i mądrą sentencją (zasłyszaną od taty), która  stanowiła puentę dzisiejszych rozgrywek,  podzieliła się ze wszystkimi Julia: „Czasem trzeba tysiąc razy przegrać, by odnieść jedno zwycięstwo”. Kolejny turniej i okazja do rozwijania swoich rozlicznych umiejętności dzięki grze w szachy odbędzie się za  miesiąc!

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.