Blog

Aktualności

Nasze Przedszkole w międzynarodowym projekcie

23 września 2020, Autor: jolanta

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 nasze Przedszkole zaangażowało się
w działania związane z realizacją rozmaitych zadań realizowanych w poszczególnych grupach wiekowych w ramach międzynarodowego Projektu partnerstw strategicznych wspierających wymianę dobrych praktyk „Erasmus+”. Naszymi europejskimi partnerami są: Katolicka Szkoła w Bratysławie na Słowacji, Katolickie Przedszkole
w Kisvardzie na Węgrzech i Katolicka Szkoła w Oradei w Rumunii. Tytuł realizowanego Projektu zakłada budowanie społeczności w oparciu o wartości – wzmacnianie współpracy z rodziną i środowiskiem lokalnym. Celem realizacji zadań Projektu jest wymiana kulturowa i wymiana dobrych praktyk w odniesieniu do tytułu Projektu. W każdym miesiącu wychowankowie partnerskich placówek edukacyjnych będą realizować określone zadania projektowe, a nauczyciele będą dzielili się doświadczeniami na spotkaniach online.  Dzieci z grypy 3 – i 4 – latków będą realizowały kręgi tematyczne związane z Węgrami; 5 – latki ze Słowacją, a 6 – latki
z Rumunią. Wszystkie realizowane działania projektowe będą dokumentowane.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.