Blog

Aktualności

Na spektaklu teatralnym

12 marca 2020, Autor: jolanta

We wtorek, 03.03.20 r. dzieci z grup pięcio – i sześciolatków obejrzały w Teatrze Współczesnym spektakl teatralny pt.: „Polskie miasta – legendy, baśnie, opowiadania”. Podczas przedstawienia przedszkolaki wraz z bohaterami dzięki muzealnemu eksponatowi – trąbce hejnalisty z wieży Kościoła Mariackiego podróżowały w czasie i przestrzeni poznając baśnie i legendy związane z historią kilku polskich miast. Scenografia, stylizowany język gry aktorskiej oraz oszałamiające efekty specjalne pozwoliły dzieciom poznać historię krakowskiego hejnału, toruńskich pierników, poznańskich koziołków, warszawskiej syrenki i bazyliszka oraz króla Popiela z Kruszwicy. To przepiękne, „rozśpiewane” i pełne humoru przedstawienie pozwoliło dzieciom przeżyć wiele emocji, rozwinąć zainteresowania historią Polski oraz odkryć rolę wartości w codziennym życiu tj.: odwaga, dobro, poświęcenie dla innych, miłość, szczerość i bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym. Dowiedziały się także, że chciwość i złe uczynki niosą za sobą przykre konsekwencje. Po spektaklu widzowie mieli okazję zakosztować trudu aktorskiego rzemiosła pod okiem jednego z aktorów grającego w sztuce. Mali aktorzy odgrywali wybrane scenki z wykorzystaniem oryginalnych rekwizytów.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.