Na seansie filmowym

6 lipca 2021, Autor: admin

Kolejną wakacyjną atrakcją była wyprawa wszystkich Przedszkolaków do kina studyjnego „Pod Baranami”. Dzieci obejrzały film animowany pt.: „Basia 2”. Bohaterka filmu jest dobrze znana Dzieciom z przedszkolnej lektury serii książek o tym samym tytule autorstwa Marii Staneckiej i Marianny Oklejak. Przed pokazem głównego filmu widzowie obejrzeli krótki materiał na temat powstawania animacji, przybliżony przez autorki książek i wszystkie osoby zaangażowane w produkcję obrazu. Przewodnikiem po kilku studiach filmowych był przyjaciel głównej bohaterki, misiek Zdzisiek, który w wywiadach z twórcami filmu uchylił rąbka tajników sztuki filmowej animacji. Ta bardzo ciepła i przyjazna, animowana ekranizacja czterech książek: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i telewizor” oraz „Basia i gotowanie” zachwyciła Dzieci codziennością opowiedzianą z humorem „w paski”. Któremu dziecku nie zdarzyło się mieć obaw przed nauką nieznanego; nabałaganić w kuchni, ale przygotować wspólnie z rodzicami coś pysznego do zjedzenia; upierać się w sklepie o zakup reklamowanej kolejnej zabawki czy mieć ochotę spędzać cały wolny czas przed ekranem telewizora? Na pewno tych sytuacji doświadcza filmowa Basia, która pomimo większych lub mniejszych trudności uczy się tańczyć; szuka smaku we wspólnym, rodzinnym gotowaniu; uczy się współpracy; poznaje wartość przyjaźni; dowiaduje się roli pieniędzy; odkrywa świat swojej bogatej wyobraźni oraz przeżywa prawdziwą radość ze wspólnie spędzanego czasu na zabawie z rodziną. Czekamy z niecierpliwością na kolejne filmowe odsłony codziennych, tak bliskich dzieciom przygód Basi.