Blog

Aktualności

Na Konkursie Szopek Krakowskich

10 grudnia 2019, Autor: jolanta

W czwartek, 05.12.2019 r. dzieci z grupy 5 – cio i 6 – latków wybrały się na Rynek Krakowski w ramach kontynuacji warsztatów „Rzecz o Szopkach Krakowskich” przeprowadzonych przez p. Sylwię Kaczmarską – Zając, przewodnika krakowskiego. Dzieci miały okazję podziwiać z bliska szopki ustawiane rokrocznie w pierwszy czwartek grudnia przed południem na stopniach pomnika Adama Mickiewicza. W tym roku do 77. Konkursu Szopek Krakowskich zgłoszono 131 szopek, które jury miało oceniać w następnych dniach w następujących kategoriach: szopki seniorów, rodzinne, dziecięce i młodzieżowe. Wędrując wokół pomnika przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały prezentowane przez twórców zachwycające dzieła opatrzone komentarzem p. Sylwii. Na wystawę pokonkursową można wybrać się do Celestatu przy ul. Lubicz, które otwarta będzie od drugiego tygodnia grudnia do połowy lutego 20120 r. Po obejrzeniu eksponatów korzystając z przepięknej, słonecznej pogody obeszliśmy wkoło Rynek w poszukiwaniu szopek krakowskich z poprzednich edycji konkursowych, które dzięki pomysłowi dyrektora Muzeum Krakowa odzyskują drugie życie i są eksponowane w witrynach sklepów, hoteli, restauracji czy galerii handlowych, jeżeli wyrażą chęć ich przyjęcia. Zachęceni przez p. Sylwię poważnie rozważamy przygotowanie szopki krakowskiej na przyszłoroczny konkurs.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.