Blog

Aktualności

Na koncercie w Filharmonii Krakowskiej

7 marca 2019, Autor: jolanta

04.03.2019 r. grupa dzieci 5 – letnich była na koncercie z cyklu „Muzyka w kolorach…” –„…Fiołkowo – różowym” w Filharmonii Krakowskiej. Tym razem prowadzący koncert: Babcia Melodia, Kuzynka Klawiaturka i Dziadek Rytmus przenieśli najmłodszych melomanów w świat komputerowej muzycznej gry planszowej. Zadaniem graczy było dotarcie do Domku Czarodziejki otwierając po drodze Domek Pana T., Domek Elfów, Domek Lirycznej Panny i Domek Różowej Wróżki. Pomimo pewnych nieoczekiwanych przeszkód, które są nieodłączną częścią gier planszowych artyści z poszczególnych Domków opowiedzieli słuchaczom o instrumentach muzycznych (tubie; lirze korbowej; cymbałach perskich, białoruskich i polskich), na których zagrali piękne utwory: „Suitę na tubę i fortepian” cz.1 Dona Haddada; „Dobranoc ci Anusieńko” anonimowego autora; „Taniec” Mikołaja z Radomia; „Pieśni Żydów Sefardyjskich” – „Durme, Durme” i „Scalerica de oro”. Niezwykle zjawiskowe były także dwa tańce wykonane przez grupę baletową z Domku Elfów (ze Studia Tańca SIHIR). Fiołkowa Czarodziejka zachwycała i czarowała sopranem koloraturowym wykonując walca „Odgłosy wiosny” J. Straussa i arię „Śmiech” Daniela Aubera.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.