Na koncercie w Filharmonii Krakowskiej

30 stycznia 2023, Autor: admin

Grupa Dzieci 6 – letnich po raz kolejny miała okazję doświadczyć spotkania z kulturą wysoką podczas koncertu muzycznego z cyklu „Bajki muzyką pisane” w Filharmonii Krakowskiej  (w poniedziałek, 23.01.2023 r.). Tym razem znany już Dzieciom z poprzedniego koncertu, wielki miłośnik muzyki, profesor Bakcyl  podczas kolejnej muzycznej odsłony zatytułowanej „Kaczka i kaczor – oboje kwaczą” przybliżył małym melomanom obój, instrument dęty drewniany z grupy aerofonów dwustroikowych. Artyści w słowno – muzycznych opowieściach przedstawili kilka bajek, których bohaterami były tytułowe kaczki. Współgranie wiolonczeli, pianina i oboju (doskonale naśladującego odgłos kaczego „kwakania”) w utworach krakowskich kompozytorów dostarczyło Dzieciom pięknych wrażeń słuchowych i jednocześnie pozwoliło się zrelaksować. Podczas interakcji zaproponowanych Słuchaczom przez Artystów wszyscy z radością mogli zaśpiewać „kacze bit bity” oraz zakwakać. Piękno muzycznego, bajkowego obrazu przygotowanego przez Artystów dopełniła barwna scenografia, rekwizyty i ciekawe stroje.