Msza święta wielkopostna

8 marca 2023, Autor: admin

Msza święta wielkopostna dla Dzieci w Przedszkolu z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy Sióstr odbyła się w czwartek, 02.03.2023 r. pod przewodnictwem księdza kapelana Przedszkola Mateusza Szymczyka. Podczas Mszy św. modliliśmy się szczególnie o nawrócenie i przemianę w życiu dla osób proszących o to. W homilii ksiądz Kapelan nawiązał do słów Ewangelii, rozmawiając z Dziećmi o życiu, największym darze (prezencie) od Pana Boga. Dzieci wypowiadały się w jaki sposób mogą troszczyć się o ten najcenniejszy skarb. Przedszkolaki pięknie modliły się i śpiewały wielkopostne piosenki i pieśni z liturgii Mszy św. Podczas Eucharystii Ksiądz dokonał wielkopostnego obrzędu posypania głów popiołem. Dziękujemy panu Jackowi, instruktorowi gimnastyki korekcyjnej i tańca za Liturgię Słowa, pani Dianie za śpiew Psalmu, siostrze Weronice za oprawę muzyczną Liturgii, Siostrom ze Zgromadzenia za wspólną modlitwę podczas Mszy św. oraz Cecylii, Hannie i Aleksandrowi za pokazywanie układów ruchowych do śpiewanych piosenek.