Blog

Aktualności

Msza św. w Środę Popielcową

19 lutego 2021, Autor: admin

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu wspólną modlitwą podczas Mszy św. w Kaplicy Sióstr. W homilii ks. kapelan, Mateusz Szymczyk rozmawiał z dziećmi na temat czasu Wielkiego Postu; do jakiego ważnego wydarzenia w kalendarzu liturgicznym w Kościele się w nim przygotowujemy oraz jakie dobre postanowienia pomogą owocnie przeżyć ten czas. Zgodnie z tradycją liturgii Popielca uczestniczyliśmy w obrzędzie posypania głów popiołem będącym widocznym znakiem, ze jesteśmy gotowi zapłonąć Bożą miłością i miłością do drugiego człowieka oraz gotowości do nawrócenia. Podczas Mszy św. Przedszkolaki pięknie modliły się i śpiewały piosenki wielkopostne. Wszystkim Rodzicom i Dzieciom życzymy dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.