Blog

Aktualności

Msza św. Roratna

14 grudnia 2020, Autor: jolanta

 

W piątek – 11.12.2020 r. podczas Mszy św. roratnej modliliśmy się szczególnie o dar Nieba dla śp. Mamy pani Agaty. Tradycyjnie Kaplicę w Klasztorze Sióstr rozświetlił blask adwentowych lampionów, przypominający o konieczności czynienia w Adwencie dobrych uczynków, które jak  światło, wskazują Panu  Jezusowi drogę do naszych serc, a nam drogę do Betlejem. Sprawujący Mszę św. kapelan Przedszkola ks. Mateusz Szymczyk podczas homilii zadał dzieciom ważne szczególnie w okresie Adwentu pytanie o miłości (czym jest, gdzie mieszka i jak można ją wyrazić). Przedszkolaki miały bardzo dojrzałe przemyślenia i od razu umiejscowiły miłość w sercu. Odnosząc się do wypowiedzi Dzieci ks. Kapelan mówił o kochającym sercu Pana Boga, w którym zapisane jest imię każdego z nas oraz o nieskończonej miłości Pana Boga do człowieka, objawionej w narodzeniu się Pana Jezusa. Piękna wspólna modlitwa oraz śpiew adwentowych pieśni i piosenek podczas Mszy św. był dla nas owocnym czasem radosnego przeżywania adwentowego oczekiwania na spotkanie z narodzonym Panem Jezusem.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.