Blog

Aktualności

Msza św. i Wizyta Duszpasterska

12 stycznia 2021, Autor: jolanta

W czwartek, 07.12.2021 r. modliliśmy się na Mszy św. w Kaplicy klasztornej
w intencji misjonarzy i misjonarek, szczególnie Sióstr Urszulanek posługujących na misjach w Senegalu i w Peru. Ksiądz kapelan Mateusz Szymczyk podczas kazania rozmawiał z dziećmi o  światłości Pan Jezus
w życiu każdego człowieka. Po Mszy św.  Przedszkolaki śpiewając kolędy wróciły do Przedszkola i oczekiwały w swoich salach na spotkanie z ks. Kapelanem podczas tradycyjnej w nowym roku Kolędzie. Ksiądz Mateusz modlił się w każdej grupie o Boże Błogosławieństwo dla Dzieci i Personelu oraz dokonał obrzędu poświęcenia sal i innych pomieszczeń w Przedszkolu oraz osób w nich przebywających na co dzień. Księdzu towarzyszyli podczas wizyty:  s. Katarzyna niosąca trybularz (kadzielnicę) i Leon
z Szymonem z grupy 6 – latków w charakterze ministrantów, niosących wodę święconą oraz łódkę liturgiczną z kadzidłem. Po wspólnej modlitwie
i śpiewie kolęd Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.